Odnawianie drewnianych schodów 28 kwietnia, 2022

Z biegiem czasu schody drewniane nieco się zużywają. Wynika to oczywiście z właściwości drewna, które choć piękne i mocne, jest materiałem naturalnym i jako takie ulega zużyciu. Ma to jednak drugą stronę: może je przez to dość łatwo odświeżyć i ponownie nadać piekny wygląd.
Pierwszą rzeczą jaką musimy wykonać jest usunięcie starych powłok i dokładne zeszlifowanie papierem ściernym lub szlifierką. W przypadku, gdy schody drewniane poryte były olejem bądź woskiem, należy jego warstwę usunąć przeznaczonym do tego preparatem. Dzięki sumiennie wykonanym pracom przygotowawczym zyskamy pewność, że kolejny etap, jakim jest zabezpieczanie schodów, będzie trwały. Zapewni nam efektowny wygląd schodów i ochronę drewna na długie lata.

Schody drewniasne Olsztyn - Renowacja drewnianych schodów

Jeśli schody po zeszlifowaniu mają widoczne ubytki, wypełniamy je specjalną masą szpachlową i ponownie szlifujemy. Istotne jest również dokładne oczyszczenie schodów po szlifowaniu.
W zależności od preferencji, schody możemy zabejcować, polakierować lub użyć do zabezpieczenia oleju lub wosku. Na opakowaniach produktów znajdziemy dokładny sposób jego użycia. Warto się do niego stosować, aby uniknąć poprawek bądż kolejnego, szybkiego odnawiania.

 
Zobacz również:

Schody drewniane Olsztyn

Schody drewniasne Olsztyn - Renowacja drewnianych schodów